top of page

הורים משתפים

יכולתי להשליך פתרון והתמודדות של מצב אחד אל המצב האחר. כמעט לא מצאתי את עצמי "נתקעת" בסיטואציה

מה שמאוד עזר לי במהלך הפגישות איתך היה מתן תשובות מאוד ספציפיות ומענה מיידי לכל בעיה או סיטואציה בה נתקלתי. יכולתי להשליך פתרון והתמודדות של מצב אחד אל המצב האחר. כמעט לא מצאתי את עצמי "נתקעת" בסיטואציה, בה אני לא יודעת כיצד להגיב

ללא ספק הטיפים ודרכי ההתמודדות שנתת לי סייעו לי גם מול ילדי האחרים

כיום אני רואה שיפור ניכר בהתנהגותי מול הילדים וכיצד הייתי רוצה שהם יגיבו לאותן סיטואציות שונות במהלך היום.

חשוב לי לציין כי קשה לי לשמור לאורך זמן על אותן התנהגויות שלי שאני יודעת שבסופו של דבר רק יעזרו לי ולידיי אך עדיין.....

נוכחתי להבין כי העקביות הכרחית והיא ללא ספק מילת הקסם בכל החידה הלא פשוטה הזאת שנקראת ילדים"......

שוב תודה

וכמובן שאפנה אלייך שוב במידת הצורך.

בברכה שירה

לימדת אותנו להבין מה היא אומרת לנו, ובעצם גם להבין טוב יותר את ההשלכות של התגובות שלנו ומה במקום...

ענת שלום,

הגענו אליך נסערים ומבולבלים.

הבת היחידה שלנו נכנסה לגיל העשרה עם כל ה"אפקטים והמופעים"!

קודם כל, הפנתה כלפינו חלק גדול מה"תחמושת" שלה, היתה בלתי נגישה כלפינו,

אי אפשר היה להחליף איתה מילה!!! שלא לדבר על הכעס התמידי...לא נעים להיזכר בזה אפילו!

הרבה בכי (גם שלנו לפעמים) צעקות ומריבות היו בבית שלנו, ואז החלטנו שמספיק ודי והגענו אליך דרך המלצה של חברים.

אין מילים לתאר את גודל השינוי שהתרחש בבית, ומה שהכי מפתיע שזה קרה כבר אחרי שני מפגשים איתך, לימדת אותנו להבין מה היא אומרת לנו, ובעצם גם להבין טוב יותר את ההשלכות של התגובות שלנו ומה במקום...

בשלב מאוחר יותר, כשבבית הכל נרגע אבל הבת שלנו התחילה לריב עם כל החברות שלה, ואפילו רצתה לעזוב את בית ספר בגלל זה (!), הגענו אליך שלושתנו - והחזרת לנו שוב את השקט והחיוך הביתה.

תודה רבה לך!!! - קוסמת בעזרת מחשבות עמוקות ומילים נוגעות וחכמות.

(הורים של מתבגרת מדהימה ומאתגרת)

אנחנו חזקים יותר, נחושים, משדרים חזית אחידה

בכמה משפטים על המצב היום:

ללא ספק, אנחנו נמצאים בנקודה מאוד טובה! אנחנו חזקים יותר, נחושים, משדרים חזית אחידה, עוזרים האחד לשנייה ברגעי הקושי, מזכירים אחד לשנייה מה צריך לעשות בסיטואציה כזו או אחרת (ומה לא), "עובדים קשה" - ורואים וקוצרים את הפירות. יש עדיין דרך לעשות, וזה בסדר גמור! כשלוקחים זום אחורה, ורואים את התמונה הגדולה, רואים בפירוש שינוי גדול גם אצלנו וגם אצל הילדה. ממשיכים בתהליך, שלמעשה הופך להיות דרך חיים.

תודה!

טל ומיטל

אני ממליץ לכל מי שחשדן (כמוני) ולא אוהב ייעוצים וטיפולים וכדומה, לא להסס ולפנות אליך לשיחה כי אצלנו היא עשתה מהפך של ממש בבית

הי ענת,

לא הצלחתי להתאפק! לפני ארבעה ימים ישבנו אצלך בפגישה אשתי ואני,
חייב להודות שהייתי ממש סקפטי, כשבאנו.
דיברנו בלי סוף, כי יש הרבה עניינים עם הילד, ואז הגיע תורך לדבר - לא רק שדייקת את הקושי בכמה מילים, והרגעת אותנו כשאמרת שזה לא מצב כל כך גרוע כמו שאנחנו חושבים, בעיקר נתת לנו כלי מופלא - שעובד כמו קסם!!!
ניסיתי אותו שוב ושוב, ומדהים(!) איך זה עשה שינוי ביחסים ביני לבין הילד, ויותר מזה - הרגיע את כל הבית!!

אני ממליץ לכל מי שחשדן (כמוני) ולא אוהב ייעוצים וטיפולים וכדומה, לא להסס ולפנות אליך לשיחה כי אצלנו היא עשתה מהפך של ממש בבית.
תודה רבה,

אבא סקפטי לשעבר

היי ענת,

פנינו אליך כתוצאה מתהליך שהתפתח בעיקר בהקשר לבננו האמצעי (יהונתן), וזאת לאחר פניות  לייעוצים בתחומים שונים.

ילדנו , ילד פעיל וחיובי, שבשלב הפנייה היה עם פער בהבנה לגבי תוצאות והשלכות מעשיו, ביטויי שמחה וכעס שכללו ברוח הסערה גם השתוללות פיזית, והותירו אותנו חסרי אונים מול יישום גבולות והגדרת מסגרת.

בתהליך העבודה איתך קיבלנו מקום ובמה להציג סוגיות ונקודות רגישות, שאלות ומענה בבניית תכנית וקבלת כלים שיתאימו לסיטואציות השונות.
המפגשים והכלים משבוע לשבוע "כיוונו " אותנו בתהליך הבנייה.

הכלים מתאימים ונכונים לכל מצב וסיטואציה בין בני המשפחה בכלל, עיקרם בתקשורת ברורה, פתיחות ושיח נכון עם הילדים והבנה של מקומו של כל אחד ואחת ותפקידיו השונים בבית.

אנו חשים גם היום, כחלק מהמשך התהליך ובמענה הניתן לכל פנייה מצד ענת, שיפור משמעותי בדגש על בגרות מסוימת מצדו של יהונתן, הבנה, רגיעה והפנמה של סדרים ותפקידים בבעיות.
יש בעיות וקשיים שכאילו חלפו כמו סוגיית השינה ואי יציאה מהמיטה, תהליך גמילה של יהונתן מטיטולים ובהרבה מקומות גם הבנת הגבולות ומקומו.

תודה גדולה,

ההורים של יהונתן

אנחנו מרגישים שהוא נהיה יותר רגוע ושלו, פחות תוקפני, יותר פתוח לסביבה ויותר משתף מה עובר עליו

הרגשתי שעומר הולך לאיבוד בכיתה, היו הרבה תקריות אלימות פיזית ומילולית, תמיד היו לו מעט קשיים חברתיים בהתמודדות עם מצבים שלא מוצאים חן בעיניו, וחשבתי שבחוג יוכל לרכוש כלים וגם אנחנו - ההורים.

לשמחתנו, עומר מאד מרוצה מהחוג ושמח ללכת למפגשים, אנחנו מרגישים שהוא נהיה יותר רגוע ושלו, פחות תוקפני, יותר פתוח לסביבה ויותר משתף מה עובר עליו מבחינת הרגשות.

אני מאד שמחה על ההחלטה לרשום אותו לחוג הזה.

תודה,

אמא של עומר

נ' עבר עם ענת תהליך מיוחד במינו

פנינו לענת בתקופה מורכבת עבור כולם, תקופת משבר הקורונה.

עבור נ' זו היתה תקופה מורכבת עוד יותר שכן נכנס לחטיבה , מעבר לא פשוט בפני עצמו .

הרגשנו שנוצרת רגרסיה אצלו בהרבה תחומים ובעיקר בתחום החברתי:מיעוט מפגשים חברתיים עם חברים ותיקים, אין הכרויות חדשות ולאט לאט אובדן הביטחון בתחום זה והאמון בעצמו, תחום שהיה בעבר מאוד חזק אצלו.

נ' התחיל במפגשים עם ענת ובמקביל להם נפגשנו גם אנחנו עמה בערך אחת לחודש ,פלוס עדכונים טלפוניים שבועיים, המון תמיכה בהודעות ,הכוונה וחיזוק לאורך כל הדרך.

הרגשנו שלאט לאט הבטחון חוזר לנ', הוא מעז ליזום, להציע לחברים חדשים להיפגש, לחזור קצת לותיקים, למרות כל החשש ואף דחייה לעיתים, הוא הסכים להשתתף במפגשים שהציעו לו מדי פעם ולאט לאט ראינו איך חוזרות האנרגיות הטובות לילד שתמיד היה עמוס בהן.

נ' עבר עם ענת תהליך מיוחד במינו, למד להחזיר לעצמו בטחון ואמון בעצמו, למד מה החוזקות שלו, מה הדברים שצריך לחזק ואיך...למד להתמודד וזכה להעצמה אותנטית ומחזקת ממנה.

תודה ענת, אוהבים אותך ומעריכים מאוד☺

הילד רגוע, חוזר מאושר ויודע להתמודד עם אתגרים שניצבים מולו בגן, בבית ובסביבה

הבן הבכור שלנו הגיע לענת אחרי חודשים של טלפונים יומיומים מהגננת והמנהלת שמדווחות על ילד שמשתולל, שמפריע למהלך הכיתה, זורק חפצים, ואינו מקשיב לצוות בית הספר. בנוסף הבנו ביחד עם ענת שיש ענין סביב נושא החברים בגן שגרמו לבני להגיב כפי שהגיב. כבר בפגישה הראשונה עם ענת ידעתי שהגענו למקום הנכון, היא הקשיבה בסבלנות, שאלה את השאלות הנכונות, ידעה בדיוק איך לפנות לאורי, הכלים שהילד קיבל ואנחנו זה כלים שאנחנו משתמשים בהם יום יום והיום אחרי חודשים של אימון וטיפול צמוד עם הילד בליווי בעלי, התוצאות מדהימות הילד מדבר את השפה שלומד במהלך הטיפולים, הוא רגוע, חוזר מאושר ויודע להתמודד עם אתגרים שניצבים מולו בגן, בבית ובסביבה הקרובה שלו, הילד שלנו גילה שמסוגל להכל ויצא מחוזק.

תודה ענת!

הורים מרוצים

הכלים שהילד שלנו קיבל וגם אנחנו איתו הם כלים שמשמשים אותנו באופן יומיומי

"הבן הבכור שלנו (בן 6, גן חובה, במסגרת חטיבה צעירה) הגיע לענת אחרי חודשים של טלפונים יומיומיים מהגננת והמנהלת שמדווחות על ילד שמשתולל, שמפריע למהלך היום, זורק חפצים, ואינו מקשיב לצוות בית הספר, בנוסף הבנו בעזרת ענת שיש עניין סביב נושא החברים בגן שבעקבות כך הושפעה התנהגותו.
כבר בפגישה הראשונה עם ענת ידעתי שהגענו למקום הנכון, היא הקשיבה בסבלנות, שאלה את השאלות הנכונות, ידעה בדיוק איך לפנות לאורי, הכלים שהילד קיבל וגם אנחנו אלו כלים שמשמשים אותנו באופן יומיומי גם כיום אחרי חודשים של אימון משותף עם בעלי (שאגב טוען שעובר טיפול בעצמו :).
התוצאות מדהימות!!! הילד מדבר את השפה שלמד במהלך המפגשים, הוא רגוע, חוזר מאושר, ויודע להתמודד עם אתגרים שניצבים מולו בגן, בבית ובסביבה הקרובה שלו.
הילד שלנו גילה שמסוגל להכל, ויצא מחוזק.
תודה ענת!"

לא יכולנו לבקש יותר

ענת יקרה,

הגענו אליך מיד אחרי הסגר השני, בת ה11 שלנו שקעה לתוך חוסר מוטיבציה עמוק בכל הנוגע ללימודים, לא מילאה את המשימות שלה וגרוע מזה, שיקרה לנו בלי סוף, בכתה המון, וכל אלו הכניסו הביתה כעסים ויחסים עכורים בינינו.

אחרי שלוש פגישות שלה איתך המצב ממש השתפר, יש לה מוטיבציה גבוהה יותר, והיא ממש משתדלת מכל הבחינות גם בבית וגם בלימודים (מכינה ש.ב וחזרה לציונים הגבוהים שלה).

הפגישה האחרונההיתה בעלת משמעות גדולה עבורנו,את אלופה! העברת את המסר מעבר למצופה, לא יכולתי לבקש יותר, ולא יכולתי לחשוב על העברת הדברים בצורה מועילה יותר!

תודה רבה, מעריכים מאד!

אין בכלל למה להשוות למה שהיה בתחילת שנה

"בפגישת הורים עם המחנכת, המסר הראשון שלה אלינו היה שאופיר מאד מעורב חברתית בכיתה ורואים כמה זה הפך להיות חשוב לו, הקשרים החברתיים שלו נעשו מאד משמעותיים, אין בכלל מה להשוות למה שהיה בתחילת השנה."

היי ענת,
רציתי רק להודות לך על תקופה נדירה של מפגשים מעצימים ומעוררי מחשבה!
הנסיך שלי היה מחכה בקוצר רוח למפגש, וחוזר עם אנרגיות חיוביות ונעימות בכל פעם מחדש.

היכולת שלך להיות מאד מדוייקת עם הילדים, ולייצר תקשורת בריאה והקשבה אמיתית לכל אחד ואחת לפי צרכיו ויכולותיו - נדירה בעיניי!

רק פגישה אחת!
והבנות שינו את כל ההתייחסות שלהן - כלפיי וכלפי הדרישות "המעצבנות" שלי מהן.

אחרי שרק צרחנו אחת על השנייה (אני והן), הגענו אליך, אני ושתי בנותיי (13, 17) בשביל לדבר.

אני לא יודעת מה בדיוק קרה כאן, אבל סוף כל סוף יצאנו מהקליניקה שלך (נעימה בטירוף אגב), מבינות אחת את השנייה...פתאום הבנו שאנחנו לא רבות בעצם על הכלים בכיור, הכביסה במכונה, ומי תוריד את הכלב...המריבות היו על דברים אחרים לגמרי וכשהבנו את זה, רבנו הרבה פחות, וגם הכלב זכה :)

תודה רבה!!!

אמא של הבנות

הרווחנו את הילד שלנו בחזרה

הגענו אליך מבוהלים! הבן שלנו רק בן 5.5 ושלט בבית ביד רמה, בנו ובאחיות שלו, היינו חסרי אונים מולו, התביישנו בו ובנו.

ולא רק בבית התנהג ככה, גם בגן!

בשלב מסוים צוות הגן לא הצליח להכיל את ההתנהגויות שלו - הוא לא הקשיב לגננות, הגיב בזעם ולפעמים באלימות גם כלפי הצוות ובעיקר כלפי הילדים.

התחלנו לקבל טלפונים פעמיים בשבוע מהגן, שנבוא וניקח אותו, זה מה שעשינו - היינו מתוסכלים מאד!! על הילד שלנו ועל המערכת.

את התהליך איתך התחלנו דווקא בפגישות הדרכת הורים, בחלק מהדברים ראינו שיפור כמעט מיידי, הפסקנו לכעוס עליו כל הזמן, והאווירה בבית הפכה להיות חיובית בהרבה, והוא התחיל להפתעתנו, לשתף פעולה איתנו, זה היה נהדר, אבל בגן הצרות המשיכו, והתחלתי להגיע אליך עם נבו למפגשים שלימדו אותו (ואותי) כלים חדשים ודרכים להתמודדות עם הכעס שלו, ואז היה השינוי הגדול!

הכעס הגדול של נבו הפסיק!
אנחנו יותר ממודים לך, הרווחנו שקט, ובעיקר הרווחנו את הילד שלנו בחזרה.

אבא נושם לרווחה

מחכה בקוצר רוח לכל מפגש, וחוזר עם אנרגיות חיוביות ונעימות

היי ענת,

רציתי רק להודות לך על תקופה נדירה של מפגשים מעצימים ומעוררים מחשבה!

הנסיך שלי היה מחכה בקוצר רוח לכל מפגש, וחוזר עם אנרגיות חיוביות ונעימות בכל פעם מחדש.

היכולת שלך להיות מאוד מדוייקת עם הילדים ולייצר תקשורת בריאה והקשבה אמיתי לכל אחד ואחד לפי צרכיו ויכולותיו נדירה בעיני! כיף במיוחד היו השיתופים שלך לאחר כל מפגש, עם סיפורים על מה נעשה וטיפים לאיך להמשיך את התהליכים המשמעותיים גם בבית. אנחנו לגמרי מרגישים שאת התהליך עברנו כולנו וזה המון בזכותך :)

מחכים כבר להתחיל את המפגשים בשנה הבאה :)

אמא של נסיך :)

חוג שתורם מעל ומעבר ואני רואה כמה הוא משמעותי

היי ענת,

אורי נרגש מאוד להגיע לחוג ומחכה לו בקוצר רוח. לי מאוד מאוד חשוב סיכומי המפגשים שאת שולחת במייל כי אורי לא תמיד משתף וכך אני יכולה לכוון את שאלותיי וליצור שיח. אני חושבת שזה חוג שתורם מעל ומעבר ואני רואה כמה הוא משמעותי לאורי.

אנחנו רואים לאורך השנה שיפור בדברים שאנחנו שמים עליהם דגש גם בבית וגם בגן שיותר קשים לאורי ואני בטוחה שגם את שמה לב ומשלימה את התמונה.

אני חושבת שיש יתרון גדול בחוג בקבוצה קטנה והניסיון והידע שלך מורגשים בכל רגע !

מעין

כבר אחרי המפגש השני התחלנו להרגיש שינוי בבית

ברגע שהצלחנו לראות את העולם מנקודת מבטו של הילד היה קל יותר לשנות גישה ולהתחיל ליישם רעיונות שהצעת לנו.

כבר אחרי המפגש השני התחלנו להרגיש שינוי בבית.

בסוף ששת המפגשים האווירה בבית השתנתה לגמרי.

ומאבקי השליטה נעלמו כמעט כליל. היום הרבה יותר נחמד לנו להיות ביחד וההנאה מהזמן המשותף חזרה.

תודה רבה לך על כך!

לבנת וירון

היי ענת,

היינו אצלך לפני כשלוש שנים, נישואים שניים, עם אתגרים מורכבים עם הילדה - שלו.

מודה שהגעתי טעונה, רציתי רק שתגידי שאני צודקת, והוא ממש טועה.

לא קרה.

בלי להרגיש, הגשת לי מחשבות שלא הכרתי…

מכאן הכל כבר הסתדר, התנהגתי אחרת, וגם הילדה בעקבותי והמריבות בינינו הלכו ופחתו עד שנעלמו.

השבוע הגענו בגלל הילדים המשותפים, והמסקנה: חשוב בטירוף "לחנות" אצלך ולדבר, במקום להמשיך לחיות עם הקשיים.

תודה!

הכלים שקיבל אורי וגם אנחנו (ההורים), אלו כלים שאנחנו משתמשים בהם יומיום, התוצאות מדהימות! הילד רגוע, חוזר מאושר, ויודע להתמודד עם אתגרים שניצבים מולו.

לא אגזים אם אומר שאת לימדת אותי - הורות.

ענת שלום,

כאם יחידנית שאימצה ילד צעיר בגיל מאוחר הגעתי אליך - אבודה.
לא אגזים אם אומר שאת לימדת אותי - הורות.
את החרדות הגדולות שליוו אותי כל הזמן, בגידול הבן שלי החלפתי בהבנה של הצרכים שלו ממני, ולא פחות חשוב בהבנה גם של הצרכים שלי כאמא שלו וכאדם.

לימדת אותי, איך להגדיר גבולות ואיך להציג אותם בלי כוחניות ובלי פחד, ומהתגובות של יונתן יכולתי לראות שאני עושה את הדברים נכון וטוב.
בזכותך, בניתי תשתית טובה לחינוך שלו וליחסים בינינו.

אני מודה לך מאד,
אין לי ספק שאיעזר בך שוב בעתיד אם יהיה צורך.
ע.נ.

החוג הוא הדבר הכי טוב ונכון שעשינו למען ניר וגם למעננו

הי ענת,

החוג הוא הדבר הכי טוב ונכון שעשינו למען ניר וגם למעננו.

יש לציין שאנו שמים לב שניר פתאום מביע את עצמו

וחושב אחרת. יש לציין שגם בני המשפחה המורחבת שמים לב לזה.

הוא מספר על רגשות ודברים שהוא חווה במהלך היום,

דבר שלא קרה לפני כן -

הייתי מאוד רוצה שעופרי הבכורה שלי גם תקבל את הכלים שהוא מקבל מהחוג.... אם תהיה קבוצה לילדים גדולים אשמח....

מורן

החליט שהוא לא לוקח את הריטלין, ושהוא מצליח לשלוט במחשבות וב"רעש" שיש לו בראש

"אפשר לחשוב", לא יכולת לבחור שם יותר מתאים לקבוצת ילדים של פיתוח מיומנויות חברתיות . בזכותך הילד יודע להעריך את עצמו ונהיה מודע לעצמו , באחד המפגשים הסברת לילדים בשפה פשוטה על המחשבות ואיך אפשר לשנות אותן ולשלוט בהן, יום לאחר המפגש הילד (בן 7 , כיתה א) החליט שהוא לא לוקח את הריטלין, ושהוא מצליח לשלוט במחשבות וב"רעש" שיש לו בראש, מאז בלי כדור הילד מצליח לבצע משימות עד הסוף, ואפילו שזה דורש ממנו משמעת עצמית הוא מתאמץ ומצליח.
הפידבקים מהמורה מעולים.
הילד מחכה לכל יום שלישי בקוצר רוח ואחרי כל מפגש יוצא עם עוד כלי לארגז הכלים שנקרא החיים!
 אין לי מספיק מילים להודות לך אין ספק שזו הייתה בחירה נכונה ונבונה והכי מתאימה לילד שלי !

לירון אמא של עידו

לפעמים יוצא מהשיעור ועד האוטו מספר לי בלי נשימה מה היה ומה עשיתם

הי ענת,

מה שלומך?

אז אמיר מאוד מתלהב. לפעמים יוצא מהשיעור ועד האוטו מספר לי בלי נשימה מה היה ומה עשיתם, עונה לי לשאלות לגבי התוצר שמביא איתו. זה כמובן מרתק לשמוע אותו, ולגלות דברים שלא בהכרח עלו בבית. מוכרחה לציין שההפתעה המתוקה בתום השיעור מקבלת הרבה התייחסות!

אני רואה את המיילים שאחרי- הכרחיים ונהדרים. אני שומרת אותם בתיקייה מיוחדת כדי שאוכל לחזור אליהם בכל עת. חשוב לי לדעת מה עשיתם בשעה הזאת, וחשוב לי למנף את הדברים בדרכים שלא תמיד חשבתי עליהן. בעיניי זה אפילו מתומצת מדי, ואני מרגישה שהיו עוזרים לי שניים- שלושה משפטים שנאמרו בחדר, כך שאוכל להתייחס באופן דומה לדברים.

אני שמחה לשמוע שנפתחות קבוצות חדשות. אני חושבת שהחוג איכותי מאוד, מאחר וההתיחסות לדברים 'שמעבר' ובצורה שונה מהראייה היומיומית שלנו כל כך מפתחת את הילדים, ובטח את אמיר שמביא מעצמו כל כך הרבה, והשיעורים שלך פותחים אותו לדברים נוספים שמביאים אותו להיות עוד יותר מותק ונשמה טהורה, וילד חיוני ויצירתי ונבון ממה שהוא.

תודה!

יותר רגוע ושליו ופחות תוקפני

"הרגשתי שעומר הולך לאיבוד בכיתה, היו הרבה תקריות אלימות פיזית ומילולית, תמיד היו לו מעט קשיים חברתיים בהתמודדות עם מצבים שלא מוצאים חן בעיניו, וחשבתי שבמסגרת הזאת יוכל לרכוש כלים וגם אנחנו - ההורים.

לשמחתנו, עומר מאד מרוצה מהשעה המשותפת הזאת איתך ואיתנו ושמח ללכת למפגשים, אנחנו מרגישים שהוא נהיה יותר רגוע ושלו, פחות תוקפני, יותר פתוח לסביבה ויותר משתף מה עובר עליו מבחינת הרגשות.

מבית ספר נושבות רוחות טובות של רגיעה, אני מאד שמחה על ההחלטה להתנסות בזה."

הצטרף לחוג קבוצתי בהנחיית ענת, ובמהלך השנה הפך לילד עטוף חברים

הכרנו את ענת במקור בעלייה לכיתה א, כשהרגשנו שלאייל יש קושי בבניית חברות בריאה וחזקה. 

אייל הצטרף לחוג קבוצתי בהנחיית ענת, ובמהלך השנה הפך לילד עטוף חברים, כשהחברים הופכים להיות נקודה מאוד חשובה וחזקה אצלו.

תודה!!!

הילד הפסיק לקחת ריטלין

"באחד המפגשים הסברת בשפה פשוטה וממחישה על המחשבות ואיך אפשר לשנות אותם, יום לאחר המפגש (הילד בן 7 , כיתה א) החליט שהוא לא לוקח את הריטלין ושהוא מצליח לשלוט במחשבות וב"רעש" שיש לו בראש, מאז בלי כדור הילד מצליח לבצע משימות עד הסוף ואפילו שזה דורש מעצמו משמעת עצמית הוא מתאמץ ומצליח. הפידבקים מהמורה מעולים. הילד מחכה לכל יום שלישי בקוצר רוח ואחרי כל מפגש יוצא עם עוד כלי לארגז הכלים שנקרא החיים!"

חשוב לדבר איתך במקום לחיות עם הקשיים

היי ענת, היינו אצלך לפני כשלוש שנים, נישואים שניים, עם אתגרים מורכבים עם הילדה - שלו. מודה שהגעתי טעונה, רציתי רק שתגידי שאני צודקת, והוא ממש טועה. לא קרה. בלי להרגיש, הגשת לי מחשבות שלא הכרתי… מכאן הכל כבר הסתדר, התנהגתי אחרת, וגם הילדה בעקבותי והמריבות בינינו הלכו ופחתו עד שנעלמו. השבוע הגענו בגלל הילדים המשותפים, והמסקנה: חשוב בטירוף "לחנות" אצלך ולדבר, במקום להמשיך לחיות עם הקשיים. תודה!

הרווחנו את הילד שלנו בחזרה

הגענו אליך מבוהלים! 

הבן שלנו רק בן 5.5 ושלט בבית ביד רמה, בנו ובאחיות שלו, היינו חסרי אונים מולו, התביישנו בו ובנו. ולא רק בבית התנהג ככה, גם בגן! בשלב מסוים צוות הגן לא הצליח להכיל את ההתנהגויות שלו - הוא לא הקשיב לגננות, הגיב בזעם ולפעמים באלימות גם כלפי הצוות ובעיקר כלפי הילדים. התחלנו לקבל טלפונים פעמיים בשבוע מהגן, שנבוא וניקח אותו, זה מה שעשינו - היינו מתוסכלים מאד!! על הילד שלנו ועל המערכת. 

את התהליך איתך התחלנו דווקא בפגישות הדרכת הורים, בחלק מהדברים ראינו שיפור כמעט מיידי, הפסקנו לכעוס עליו כל הזמן, והאווירה בבית הפכה להיות חיובית בהרבה, והוא התחיל להפתעתנו, לשתף פעולה איתנו, זה היה נהדר, אבל בגן הצרות המשיכו, והתחלתי להגיע אליך עם נבו למפגשים שלימדו אותו (ואותי) כלים חדשים ודרכים להתמודדות עם הכעס שלו, ואז היה השינוי הגדול! הכעס הגדול של נבו הפסיק! אנחנו יותר ממודים לך, הרווחנו שקט, ובעיקר הרווחנו את הילד שלנו בחזרה. אבא נושם לרווחה

רק פגישה אחת ! ויצאנו מהקליניקה שלך, מבינות אחת את השנייה

רק פגישה אחת! והבנות שינו את כל ההתייחסות שלהן - כלפיי וכלפי הדרישות "המעצבנות" שלי מהן. אחרי שרק צרחנו אחת על השנייה (אני והן), הגענו אליך, אני ושתי בנותיי (13, 17) בשביל לדבר. 

אני לא יודעת מה בדיוק קרה כאן, אבל סוף כל סוף יצאנו מהקליניקה שלך (נעימה בטירוף אגב), מבינות אחת את השנייה...פתאום הבנו שאנחנו לא רבות בעצם על הכלים בכיור, הכביסה במכונה, ומי תוריד את הכלב... המריבות היו על דברים אחרים לגמרי וכשהבנו את זה, רבנו הרבה פחות, וגם הכלב זכה :) 

תודה רבה!!! אמא של הבנות

הילד רגוע, חוזר מאושר ויודע להתמודד עם אתגרים שניצבים מולו בגן, בבית ובסביבה

הבן הבכור שלנו הגיע לענת אחרי חודשים של טלפונים יומיומים מהגננת והמנהלת שמדווחות על ילד שמשתולל, שמפריע למהלך הכיתה, זורק חפצים, ואינו מקשיב לצוות בית הספר. בנוסף הבנו ביחד עם ענת שיש ענין סביב נושא החברים בגן שגרמו לבני להגיב כפי שהגיב. 

כבר בפגישה הראשונה עם ענת ידעתי שהגענו למקום הנכון, היא הקשיבה בסבלנות, שאלה את השאלות הנכונות, ידעה בדיוק איך לפנות לאורי, הכלים שהילד קיבל ואנחנו זה כלים שאנחנו משתמשים בהם יום יום והיום אחרי חודשים של אימון וטיפול צמוד עם הילד בליווי בעלי, התוצאות מדהימות הילד מדבר את השפה שלומד במהלך הטיפולים, הוא רגוע, חוזר מאושר ויודע להתמודד עם אתגרים שניצבים מולו בגן, בבית ובסביבה הקרובה שלו, הילד שלנו גילה שמסוגל להכל ויצא מחוזק. 

תודה ענת! הורים מרוצים

סיפורי מקרה

bottom of page